McCaffrey отбелязва 3 TD и 49ers надминава Cardinals 45-29 за 6-та поредна победа
AP News | 2023-12-18 | 02:32:19

ГЛЕНДЕЙЛ, Аризона (AP) — Christian McCaffrey отбеляза три тъчдауна, Charvarius Ward имаше две прихващания — включително pick-6 — и Сан Франциско 49-те увеличиха победната си серия до шест мача с победа с 45-29 над Аризона Кардиналс в неделя.

Брок Пърди от Сан Франциско — стартира за първи път в НФЛ на стадиона State Farm, който е на около 45 мили от мястото, където е израснал – завърши 16 от 25 подавания за 242 ярда и изравни връх в кариерата си с четири тъчдауна. Той също така се отърси от тежък удар през втората четвърт, който го накара да пропусне няколко игри.

По време на своята победна серия 49ers (11-3) са спечелили всичките си мачове с поне 12 точки . Те също така спечелиха 12 поредни победи срещу дивизионни противници в NFC West.

Макафри вкара втория си тъчдаун в началото на третата четвърт, измъквайки се от задното поле за резултат от 41 ярда и преднина от 28-13. Рънингбекът беше толкова широко отворен, че той скочи за уловката, падна и все още имаше достатъчно време да се изправи и да спринтира до крайната зона.

Той стигна до там за трети път по-късно през третата четвърт, след като напредна с 1 ярд за тъчдаун и предимство от 35-16. Deebo Samuel го последва с второто си улавяне за тъчдаун в четвъртия, прием от 19 ярда, който направи резултата 42-22.

27-годишният Маккафри завърши с пет хващания за 72 ярда и два тъчдауна, като същевременно тичаше за 115 ярда и резултат.

Уорд изведе 49-те напред завинаги, когато излезе пред Трей Макбрайд да грабне подаването на Кайлър Мъри, след като Кардиналите (3-11) решиха да го направят на четвърто и 3. Корнербекът пробяга 66 ярда в другата посока за преднина от 14-7, отдръпвайки се от двойка защитници на Аризона.

Грешката сложи край на серията от 96 подавания на Мъри без прихващане.

Мат Пратър от Аризона намали разликата до 14-13, като отбеляза два гола от игра през втората четвърт, един от 58 ярда и друг от 43.

Пърди напусна за кратко през втората четвърт с ляво рамо stinger след голям удар от Денис Гардек от Аризона, който беше извикан за дузпа от 15 ярда. Но куотърбекът се завърна по-късно в надпреварата и удари Маккафри за 5-ярдов тъчдаун при 1:14 преди полувремето за преднина от 21-13.

Мъри завърши 26 от 39 подавания за 211 ярда, един тъчдаун и две прихващания. Кардиналите са 2-3, откакто той се завърна след разкъсване на ACL в дясното коляно миналия месец.

Emari Demercado добави тъчдаун от 49 ярда през четвъртата четвърт. Макбрайд хвана 10 подавания за 102 ярда.

Кардиналс пробягаха 234 ярда, откривайки някои дупки в защитата номер 1 на NFL.

Аризона започна горещо, като Мъри намери Макбрайд два пъти за общо 49 ярда във въздуха, преди Джеймс Конър да избяга за тъчдаун от 2 ярда, завършвайки ефективен марш от седем игри и 75 ярда.

Но 49ers не останаха дълго, отговаряйки със собствено тъчдаун, което завърши с Purdy, който удари широко отворен Samuel за 12-ярдов тъчдаун.

ТРАВМИ

49ers: CB Deommodore Lenoir (ребра) напусна през второто полувреме и не се върна.

Cardinals: TE Geoff Swain (прасе) напусна през второто тримесечие и не се върна. ... WR Marquise Brown (heel) също беше контузен през първото полувреме.

49ers: Дом срещу Балтимор на 25 декември.

Кардиналс: В Чикаго следващата събота.